Alulírott kutatók, egészségtudományi szakemberek, pedagógia és pszichológia tudomány szakértői, civil szervezetek tagjai és politikai döntéshozók felismerjük, hogy a digitális eszközök, illetve a digitális források, programok és tartalmak jelentős szerepet játszanak a gyermekek és fiatalok életében. Felismerjük, hogy a képernyő előtt töltött idő jelentős kockázatokkal járhat: hatást gyakorol többek között az idegrendszer, az érzelemszabályozás és számos egyéb terület fejlődésére. Ez a charta ezekre a bizonyítékokon alapuló kockázatokra és megelőzésük fontosságára, valamint lehetőségeire szeretné felhívni a figyelmet. Célunk az életkornak megfelelő, egészséges szokások és életmód ösztönzése és elősegítése, amelyek a gyermekek és fiatalok általános jóllétét, fejlődését, valamint fizikai és mentális egészségét szolgálják.
Cserkésztábort tartottak városunkbanEgy hetes cserkésztábort tartottak Csongrádon. A Csepelről érkezett fiatalok az itt töltött idő alatt bejárták a nagyréti és mámai-réti környékét. A túra Kunszentmártonig tartott az Ellés monostor érintésével.
Közzétette: Csongrád Tv – 2025. augusztus 1., péntek
GPS térképben: XXI. Kerület BÉKE TÉR
Telefon: 06-1-276-9323
E-mail: csillagtelep@puspokseg.hu
Plébánia számlaszáma:
Név: Budapest Csepel-Csillagtelep Rk. Plébánia
Bankszámlaszám: 11721026-20016715
Alapítvány:
Név: Csepel Jézus Szíve Egyhàzközség Alapítvànya
SZJA 1%: 18228658-1-43
Heti hirdetések
Évközi 12. vasárnap (2026. június 21 – 28.)
-
A héten véget ért az iskola. Minden pedagógusnak és hittanárnak köszönetet mondunk a munkájukért!
- Hétfőn 8-órától a zöld nyakkendős cserkészeket várjuk tábori előkészületi munkákra. Egész héten.
- Szerdán mondóka.
- Csütörtökön a békéért esdeklünk!!!!!!
-
Vegyük, vigyük, olvassuk a katolikus sajtót!
-
Az idén nyáron is négy táborunk lesz. Vasárnaponként a középső perselybe a táborokra gyűjtünk.
-
Az egyházközségi napon mindenki jól érezte magát. Köszönet minden segítőnek. Különösen is a „hét svábnak”, akik az ebéd előkészítésén két napig dolgoztak.
-
Az érettségizőknek, felvételizőknek jó eredményeket, és mindenkinek jó nyarat kívánunk!
A héten véget ért az iskola. Minden pedagógusnak és hittanárnak köszönetet mondunk a munkájukért!
- Hétfőn 8-órától a zöld nyakkendős cserkészeket várjuk tábori előkészületi munkákra. Egész héten.
- Szerdán mondóka.
- Csütörtökön a békéért esdeklünk!!!!!!
Vegyük, vigyük, olvassuk a katolikus sajtót!
Az idén nyáron is négy táborunk lesz. Vasárnaponként a középső perselybe a táborokra gyűjtünk.
Az egyházközségi napon mindenki jól érezte magát. Köszönet minden segítőnek. Különösen is a „hét svábnak”, akik az ebéd előkészítésén két napig dolgoztak.
Az érettségizőknek, felvételizőknek jó eredményeket, és mindenkinek jó nyarat kívánunk!
