A Betlehemi békeláng a Parlamentben
Sok éves hagyomány, hogy a cserkészek a Betlehemi Békeláng itthoni átadása után az Országházba is eljuttatják a békét és szeretetet jelképező lángot. Idén a Táborkereszten volt a sor, hogy ezt a szép és ünnepi feladatot elláthassa. A lángot a csepeli 813. sz. Prohászka Ottokár cserkészcsapat cserkészei vitték el a Házba és gyújtották meg a folyosón elhelyezett adventi koszorú gyertyáit. A köszöntő beszédet a hagyományoknak megfelelően az Ichthüsz képviseletében dr. Csobolyó Eszter cst. református lelkész mondta el az advent és a karácsony igazi jelentésére hívva fel a figyelmet. Az országgyűlés nevében a lángot dr. Kövér László házelnök úr és dr. Latorczai János alelnök úr és dr. Mátrai Márta háznagy asszony vette át, a cserkészek meg a fiúk sütötte mézeskaláccsal kínálták meg a Parlament dolgozóit. Az ünnepség utána gyerekeket kis uzsonnával látták vendégül, majd az Országházban dolgozó cserkésztestvéreink, dr. Virág András, Gunda Levente és Budai Mária vezetésével parlamenti séta keretében a látogatók számára nem nyilvános termeket is megnézhették.
Galéria megtekintése...
Galéria megtekintése...
Jót tenni jó!
"Aki nem hisz abban, hogy mennyi jó ember van, az kezdjen el valami jót tenni, és meglátja, milyen sokan odaállnak mellé."
Böjte Csaba
A Csepel II. Jézus Szíve Plébánia Karitász csoportja 2019 11. 22. és 23-án Csepelen a SPAR Görgey Artúr téri üzletében két napos adventi élelmiszergyűjtésre kapott lehetőséget.
A két nap alatt 1.159 kg tartós élelmiszert gyűjtöttünk a jó szándékú adományozók jóvoltából. Megérintett bennünket, hogy sok jó szándékú ember nyilvánította ki szeretetteljesen segítőkészségét, nyitottságát arra, hogy segítsen a nehéz anyagi körülmények között élő embertársain. Az adományokból karitász önkénteseink élelmiszercsomagokat szortíroztak, válogattak össze, amelyet 96 egyedül élő csepelinek és családnak továbbíthattunk 8 és 16 kg-os ajándékcsomag formájában.
Köszönjük Borbély Lénárd polgármester úr és munkatársai közreműködését, a Spar üzletláncnak a gyűjtési lehetőséget, a sok segítőkész vásárló adományát.
Megjelent cikkek a gyűjtésről:
szfvar.katolikus.hu
csepel.hu
GPS térképben: XXI. Kerület BÉKE TÉR
Telefon: 06-1-276-9323
E-mail: csillagtelep@puspokseg.hu
Plébánia számlaszáma:
Név: Budapest Csepel-Csillagtelep Rk. Plébánia
Bankszámlaszám: 11721026-20016715
Alapítvány:
Név: Csepel Jézus Szíve Egyhàzközség Alapítvànya
SZJA 1%: 18228658-1-43
Heti hirdetések
Évközi 12. vasárnap (2026. június 21 – 28.)
-
A héten véget ért az iskola. Minden pedagógusnak és hittanárnak köszönetet mondunk a munkájukért!
- Hétfőn 8-órától a zöld nyakkendős cserkészeket várjuk tábori előkészületi munkákra. Egész héten.
- Szerdán mondóka.
- Csütörtökön a békéért esdeklünk!!!!!!
-
Vegyük, vigyük, olvassuk a katolikus sajtót!
-
Az idén nyáron is négy táborunk lesz. Vasárnaponként a középső perselybe a táborokra gyűjtünk.
-
Az egyházközségi napon mindenki jól érezte magát. Köszönet minden segítőnek. Különösen is a „hét svábnak”, akik az ebéd előkészítésén két napig dolgoztak.
-
Az érettségizőknek, felvételizőknek jó eredményeket, és mindenkinek jó nyarat kívánunk!
A héten véget ért az iskola. Minden pedagógusnak és hittanárnak köszönetet mondunk a munkájukért!
- Hétfőn 8-órától a zöld nyakkendős cserkészeket várjuk tábori előkészületi munkákra. Egész héten.
- Szerdán mondóka.
- Csütörtökön a békéért esdeklünk!!!!!!
Vegyük, vigyük, olvassuk a katolikus sajtót!
Az idén nyáron is négy táborunk lesz. Vasárnaponként a középső perselybe a táborokra gyűjtünk.
Az egyházközségi napon mindenki jól érezte magát. Köszönet minden segítőnek. Különösen is a „hét svábnak”, akik az ebéd előkészítésén két napig dolgoztak.
Az érettségizőknek, felvételizőknek jó eredményeket, és mindenkinek jó nyarat kívánunk!
