A MKPK a mai napon (2020. május 1.) közleményt adott ki az új járványügyi szabályokkal kapcsolatban. A közlemény tartalmát figyelembe véve az Egyházmegyei Hivatal az alábbi hivatalos tájékoztatást adja.
A székesfehérvári egyházmegyében további intézkedésig a korábbi egyházi rendelkezések (2020. április 02.) maradnak érvényben, tehát nincs engedélyezve a nyilvános szentmisék (hívek részvételével) bemutatása a templomokban.
Indoklás:
- A járványügyi helyzetben kiadott szabályok (1,5 m távolság, szájmaszk, gyülekezési létszám) gyakorlatilag továbbra is lehetetlenné teszik a biztonságos, és méltóságteljes templomi szertartásokat.
- A kormány által hozott új rendelkezések és az aktuális előjelzések előre vetítik a fertőzések számának növekedését és új (adott esetben akár templomi) gócpontok kialakulását is.
- Fejér megye az országban a harmadik legfertőzöttebb terület. Ebben a helyzetben nem látjuk indokoltnak a budapesti rendelkezéseknél enyhébb szabályok bevezetését.
- Az egyházmegye nem akar belső megosztottságot, feszültséget kelteni a budapesti, ill. Pest-megyei plébániák és a többi plébániák között.
- Az egyházmegye el szeretné kerülni a "miseturizmus" jelenség megerősödését más egyházmegyékből, vagy plébániákról, mivel ez komoly járványügyi veszélyforrást jelentene a helyi (hívő) közösségre, és feszültséget okozna a helyi lakosság körében.
Kérjük a Plébános atyákat, hogy felelősséget érezve a rájuk bízottakért, további intézkedésig ennek megfelelően végezzék lelkipásztori szolgálatukat.
Spányi Antal s.k.
székesfehérvári püspök
Anyáknapja2020Köszöntjük az Édesanyákat!
Közzétette: Csepeli Jézus Szíve Egyházközség – 2020. május 2., szombat
Közzétette: Csepeli Jézus Szíve Egyházközség – 2020. május 2., szombat
Közzétette: Csepeli Jézus Szíve Egyházközség – 2020. május 1., péntek
Az emberiség pontosan azt a betegséget kapta, amire szüksége volt. Nem becsültük az egészséget, ezért olyan betegséget kaptunk, hogy tudatosítsuk, ez a legfontosabb. Nem becsültük a természetet, ezért olyan betegséget kaptunk, hogy a természetben töltött idő olyan értékes legyen számunkra. Nem működtünk már családként, ezért ez a betegség az otthonainkba zárt minket, hogy újra megtanuljunk családként működni. Már nem becsültük az időseket és a betegeket, ezért kaptuk ezt a betegséget, hogy felismerjük, ők mennyire sérülékenyek. Nem becsültük az egészségügyi dolgozókat, és most rá kell jönnünk, mennyire pótolhatatlanok. Nem tiszteltük már a tanítóinkat, ezért ez a betegség bezárta az iskoláinkat, hogy a szülők próbálják ki, mennyire nehéz az ő munkájuk. Azt hittük, bármit megvehetünk, bárhol és bárkivel tölthetjük az időnket, de megkaptuk ezt a betegséget, hogy tudatosítsuk, ez mennyire nem magától értetődő. Mammon kincsei elkábítottak minket, a szabadidőnket plázákban, bevásárlóközpontokban töltöttük, ezért ez a betegség bezárta ezeket, hogy rájöjjünk, a boldogságot nem vásárolhatjuk meg. Arra koncentráltunk, hogy hogy nézünk ki, összehasonlítgattuk magunkat másokkal, ezért ez a betegség eltakarta arcainkat, hogy rájöjjünk, a szépségünk nem látható. Azt gondoltuk, ennek a földnek az urai vagyunk. Ezért megkaptuk ezt a betegséget, hogy valami miniatűr, láthatatlan valami győzzön le bennünket, és tanítson meg az alázatra. Ez a betegség nagyon sokat vesz el tőlünk. Ugyanakkor lehetőséget ad nagyon sokat tanulni belőle, hogy mi igazán fontos az életben. Méretre szabott betegséget kaptunk. Valószínűleg az emberiség ezt meg is érdemelte.
GPS térképben: XXI. Kerület BÉKE TÉR
Telefon: 06-1-276-9323
E-mail: csillagtelep@puspokseg.hu
Plébánia számlaszáma:
Név: Budapest Csepel-Csillagtelep Rk. Plébánia
Bankszámlaszám: 11721026-20016715
Alapítvány:
Név: Csepel Jézus Szíve Egyhàzközség Alapítvànya
SZJA 1%: 18228658-1-43
Heti hirdetések
Évközi 12. vasárnap (2026. június 21 – 28.)
-
A héten véget ért az iskola. Minden pedagógusnak és hittanárnak köszönetet mondunk a munkájukért!
- Hétfőn 8-órától a zöld nyakkendős cserkészeket várjuk tábori előkészületi munkákra. Egész héten.
- Szerdán mondóka.
- Csütörtökön a békéért esdeklünk!!!!!!
-
Vegyük, vigyük, olvassuk a katolikus sajtót!
-
Az idén nyáron is négy táborunk lesz. Vasárnaponként a középső perselybe a táborokra gyűjtünk.
-
Az egyházközségi napon mindenki jól érezte magát. Köszönet minden segítőnek. Különösen is a „hét svábnak”, akik az ebéd előkészítésén két napig dolgoztak.
-
Az érettségizőknek, felvételizőknek jó eredményeket, és mindenkinek jó nyarat kívánunk!
A héten véget ért az iskola. Minden pedagógusnak és hittanárnak köszönetet mondunk a munkájukért!
- Hétfőn 8-órától a zöld nyakkendős cserkészeket várjuk tábori előkészületi munkákra. Egész héten.
- Szerdán mondóka.
- Csütörtökön a békéért esdeklünk!!!!!!
Vegyük, vigyük, olvassuk a katolikus sajtót!
Az idén nyáron is négy táborunk lesz. Vasárnaponként a középső perselybe a táborokra gyűjtünk.
Az egyházközségi napon mindenki jól érezte magát. Köszönet minden segítőnek. Különösen is a „hét svábnak”, akik az ebéd előkészítésén két napig dolgoztak.
Az érettségizőknek, felvételizőknek jó eredményeket, és mindenkinek jó nyarat kívánunk!
