„köszönjük a helytállást, köszönjük a készséget, köszönjük a szegények megpillantását és köszönjük, hogy bennük Krisztust látják, s nekik Krisztus szeretetét viszik.”
Spányi Antal megyéspüspök
Valamikor az ősegyházban az apostolok diakónusokat szenteltek fel erre a szolgálatra, vagyis azért, hogy a közösségben támogassák az elesetteket, gondoskodjanak a betegekről, magányosokról. Ma ezt a feladatot a Katolikus Egyházban a Karitász vállalja fel, mégpedig úgy, hogy minden egyházközségben karitász csoportokat hoztak létre, olyan tagokat gyűjtve, akik önként, a szeretet jegyében vállalták ezt a szolgálatot.
Köszönjük a ruharaktár szolgálatos Karitász csoport tagoknak a szorgalmas előkészületeket és mindenkinek aki hozzájárult akár szolgálatával, akár adományával, vásárlásával az idei Jótékonysági vásár megrendezéséhez.
Galéria megtekintése...
Zászlófelvonással és ökumenikus istentisztelettel avatták fel a Tamariska-dombon található új cserkészházat. Kispál György plébános, cserkésztiszt történelmi pillanatnak nevezte az eseményt, és utalt rá, hogy már a világháború előtt létezett cserkészmozgalom Csepelen. Cserkésznek lenni jellemet jelent, és fontos értékeket közvetít. Az ünnepségen megjelent Csurgay Árpád akadémikus, aki maga is cserkész volt Csepelen. Borbély Lénárd polgármester szintén cserkész volt gyerekkorában a Prohászka Ottokár püspökről elnevezett cserkészcsapat tagjaként.
A teljes cikk elolvasható a csepel.info oldalán!
Werner kórus fellépése a Belvárosi Főplébánia Templomban
GPS térképben: XXI. Kerület BÉKE TÉR
Telefon: 06-1-276-9323
E-mail: csillagtelep@puspokseg.hu
Plébánia számlaszáma:
Név: Budapest Csepel-Csillagtelep Rk. Plébánia
Bankszámlaszám: 11721026-20016715
Alapítvány:
Név: Csepel Jézus Szíve Egyhàzközség Alapítvànya
SZJA 1%: 18228658-1-43
Heti hirdetések
Évközi 12. vasárnap (2026. június 21 – 28.)
-
A héten véget ért az iskola. Minden pedagógusnak és hittanárnak köszönetet mondunk a munkájukért!
- Hétfőn 8-órától a zöld nyakkendős cserkészeket várjuk tábori előkészületi munkákra. Egész héten.
- Szerdán mondóka.
- Csütörtökön a békéért esdeklünk!!!!!!
-
Vegyük, vigyük, olvassuk a katolikus sajtót!
-
Az idén nyáron is négy táborunk lesz. Vasárnaponként a középső perselybe a táborokra gyűjtünk.
-
Az egyházközségi napon mindenki jól érezte magát. Köszönet minden segítőnek. Különösen is a „hét svábnak”, akik az ebéd előkészítésén két napig dolgoztak.
-
Az érettségizőknek, felvételizőknek jó eredményeket, és mindenkinek jó nyarat kívánunk!
A héten véget ért az iskola. Minden pedagógusnak és hittanárnak köszönetet mondunk a munkájukért!
- Hétfőn 8-órától a zöld nyakkendős cserkészeket várjuk tábori előkészületi munkákra. Egész héten.
- Szerdán mondóka.
- Csütörtökön a békéért esdeklünk!!!!!!
Vegyük, vigyük, olvassuk a katolikus sajtót!
Az idén nyáron is négy táborunk lesz. Vasárnaponként a középső perselybe a táborokra gyűjtünk.
Az egyházközségi napon mindenki jól érezte magát. Köszönet minden segítőnek. Különösen is a „hét svábnak”, akik az ebéd előkészítésén két napig dolgoztak.
Az érettségizőknek, felvételizőknek jó eredményeket, és mindenkinek jó nyarat kívánunk!
